BRONZERY

Balsamy do opalania z bronzującym efektem są jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych balsamów do opalania w solarium. Ale do czego służą bronzery? Dzięki składnikom brązującym, takim jak DHA i erytruloza, które działają na intensyfikację opalenizny przez kilka godzin po każdej sesji opalania, efekt końcowy spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających entuzjastów.

WIĘCEJ
Krem przyspieszający opalanie w solarium

PRZYSPIESZACZE

Jeśli kochasz opalać się tak samo jak my, to intensyfikatory są właśnie dla Ciebie! Ale zacznijmy od początku - jest wiele powodów, dla których warto używać przyspieszacza opalania. Po pierwsze, pozwala on na szybsze uzyskanie opalenizny, które utrzymuje się dłużej i pozostawia skórę gładką i świeżą. Więc kolejne pytanie brzmi: jak działa przyspieszacz opalania? Kontynuuj czytanie i dowiedz się więcej.

WIĘCEJ

SAMOOPALACZE

Nasze naturalne pianki i kropelki samoopalające tworzą naturalną opaleniznę bez wychodzenia z domu. Zawarty w nich dihydroksyaceton (DHA) - składnik naturalnego pochodzenia - reaguje z aminokwasami naskórka, zabarwiając skórę. Dzięki składnikom najwyższej jakości, pianki i krople brązujące Sunl'essence gwarantują subtelny i naturalny efekt opalenizny, jednocześnie zachowując zdrowy i naturalny wygląd skóry.

WIĘCEJ
V8 tingle do opalania ciemno opalony mężczyzna

TINGLE

Jeśli szukasz najlepszego balsamu z efektem tingle, nie szukaj dalej! Ciepły efekt mrowienia przełamuje naturalną barierę opalania, dając ci najciemniejszą opaleniznę, jakiej kiedykolwiek mogłeś sobie wyobrazić! Ale po kolei – czym jest balsam do opalania z efektem tingle? Produkty tej serii intensywnie rozgrzewają skórę i powodują delikatne mrowienie.

WIĘCEJ


Q/A

Jak wybrać odpowiedni balsam?

Influencerki z kosmetykami

 

Ze względu na mnogość naszych produktów, niektórym użytkownikom solariów może być ciężko dobrać odpowiedni balsam dla siebie. Dlatego postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie.

Najprostszą drogą, będzie skorzystanie z naszej zakładki „Dopasuj balsam”. Tam biorąc pod uwagę stopień swojego zaawansowania i kolor karnacji, możecie zobaczyć produkty, które dopasowaliśmy dla konkretnego typu klienta.

Jeśli chcecie podejść do tematu bardziej złożenie – należy najpierw określić swój fototyp skóry. Spokojnie, w tym też postaramy się Wam pomóc.

Fototyp skóry jest pewnie wciąż dla wielu z Was terminem lekko tajemniczym i mało znanym. Warto jednak zapoznać się z tym pojęciem, ponieważ może ono pomóc nam określić zdolność naszej skóry do opalania, a także jej możliwą reakcję na działanie promieni ultrafioletowych. Wyznacznikiem dla danego fototypu jest zawartość melaniny, czyli pigmentu obecnego w skórze i odpowiedzialnego za powstawanie opalenizny. Melanina jest też obecna we włosach i tęczówkach oczu, dlatego sam typ urody może już wskazywać na fototyp skóry. Wiedza o fototypach skóry jest również przydatna do dopasowania długości i częstotliwości seansów opalania w solarium. By prawidłowo określić fototyp należy zatem wziąć pod uwagę kolor włosów, oczu, a przede wszystkim rodzaj cery i jej skłonność do oparzeń oraz naturalną ochronę przed promieniowaniem.

Fototyp skóry to inaczej numeryczny schemat klasyfikacji koloru ludzkiej skóry. Według klasyfikacji, którą w 1975 zaproponował amerykański dermatolog Thomas B. Fitzpatrick, u ludzi można wyróżnić aż sześć typów skóry (tzw. fototypy), w zależności od reakcji skóry na promieniowanie ultrafioletowe.

 

Fototyp skóry

 

Jeżeli należysz do osób z grona pierwszego fototypu polecamy wybrać urządzenie z lampami z normą 0,3, dopiero dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników nadadzą się inne lampy, np. brązujące. Norma 0,3 może przekonać do skorzystania z solarium nawet te osoby, które obawiały się ewentualnych negatywnych skutków opalania. Nie zapominajcie jednak, że pierwszy seans opalania w solarium (Warto wiedzieć na temat pierwszej wizyty w solarium TUTAJ) nie powinien przekraczać od 5 do 8 minut. Podczas następnej wizyty możecie zdecydować się na wydłużenie czasu opalania. Pamiętajcie, że czas opalania nie powinien przekraczać 15 minut, a przerwy między opalaniem powinny wynosić co najmniej 48 godzin. Im jaśniejsza karnacja, tym odstępy powinny być dłuższe.

Osobom o jaśniejszej karnacji (fototyp 1, 2, 3) dobrze sprawdzą się white bronzery lub przyspieszacze (Mega Bronzer, No 5 Black). Dla tych, którzy naturalnie opalają się na dość ciemny kolor opalenizny (fototyp 3, 4) i chcą ją wzmocnić bez używania kosmetyków z efektem tingle, polecamy przyspieszacze brązujące (Tattoo, No 5 Dark Night). Dla osób o wyższym fototypie skóry (fototyp 4, 5) sprawdzą się kosmetyki z efektem tingle (Very Sexy Legs, V8) pod warunkiem, że osoby te nie mają ani wrażliwej, ani naczynkowej cery.

Bez względu na to, jaki dopasowaliście do siebie fototyp skóry, nie zapominajcie o ochronie podczas opalania. Jeśli wystawiacie skórę na działanie, na przykład lamp solaryjnych i nie używacie odpowiednich do tego kosmetyków, poważnie szkodzicie swojej skórze - nadmiernie ją wysuszacie, co powoduje przedwczesne starzenie. Dlatego zawsze przed opalaniem w solarium użyjcie profesjonalnego kosmetyku, by zapobiec jej uszkodzeniu. Pomogą Wam w tym kosmetyki firmy ONYX, które pogłębią Waszą opaleniznę, zapewnią skórze rozkoszne odżywienie i ochronę przed szkodliwymi czynnikami, a składniki w nich zawarte zadbają o ukojenie skóry, nawilżą ją i zagwarantują jej szybszą regenerację. Zapachy naszych produktów pobudzą Wasze zmysły.

 

Jak aplikować balsam?

Kiedy już dopasujemy do typu swojej skóry i potrzeb odpowiedni produkt, musimy też dowiedzieć się, jak prawidłowo go aplikować. Balsam należy równomiernie nałożyć na skórę tuż przed opalaniem. Po jego rozprowadzeniu dokładnie wytrzyjcie dłonie dostępnymi w solarium ręcznikami papierowymi lub chusteczkami, aby nie pozostawił żadnych śladów. Aby ułatwić absorbcję balsamu przed opalaniem w solarium warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek i pomoże wydłużyć trwałość opalenizny.

Jak uzyskać ciemną opaleniznę?

 

Jak uzyskać ciemną opaleniznę

 

Każdy z nas opala się po to, by uzyskać piękną, równomierną i ciemną opaleniznę. Co zrobić, by ją uzyskać? Spieszymy z odpowiedzią!

Przede wszystkim należy przestrzegać wszystkich zasad zdrowego i rozważnego opalania, o których piszemy TUTAJ. Stosowanie się wszystkich reguł na pewno pomoże nam w osiągnięciu celu pięknej opalenizny.

W dalszej kolejności musimy pamiętać o tym, że nie u każdej osoby opalanie przebiega w taki sam sposób. Jedna osoba może wyjść z kabiny po 5 minutach i być dużo bardziej opalona, niż druga, która używała tego samego kosmetyku i spędziła tam taki sam czas. Nie u każdego proces opalania przebiega tak samo (o typach skóry i ich podatności na opalanie piszemy TUTAJ). U osób z najjaśniejszą karnacją uzyskanie ciemnej opalenizny jest w zasadzie niemożliwe, ale można oczywiście stosować kosmetyki do opalania, dzięki którym uda się osiągnąć efekt skóry muśniętej słońcem. Dzięki 1–2 sesjom w tygodniu opalenizna na pewno pozostanie w złotym odcieniu i będziecie mogli dłużej cieszyć się piękną skórą. Alternatywą dla takich osób jest opalanie natryskowe, ponieważ dzięki temu zabiegowi mamy możliwość uzyskania ciemnej opalenizny bez wystawiania ciała na promienie słoneczne czy promienie UV.

A co z osobami, które mają ciemniejszą karnację? Tutaj już sprawa jest nieco łatwiejsza. Od wielu lat poszukujemy coraz to bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pomagają  w uzyskaniu efektu ciemnej, naturalnej i równomiernej opalenizny, przy jednoczesnej trosce o kondycję skóry. Nasz sprawdzony sposób opaleniznę, to m.in. kosmetyki do opalania w solarium, które zawierają składniki przyspieszające opalanie oraz pogłębiające uzyskany efekt.

Jak to działa? Przyspieszacze sprawiają, że stymulowana jest produkcja melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za ciemniejszy kolor skóry - innymi słowy, tempo opalania jest szybsze, a efekty zauważalne po krótszym czasie.

Drugim rodzajem wzmocnienia opalenizny są bronzery. Tutaj mamy do czynienia z komponentami, które reagują z aminokwasami w naskórku, przez co na powierzchni skóry tworzy się coś, co możemy określić jako drugą warstwę opalenizny, gdyż jednocześnie w głębszych warstwach skóry zachodzi "standardowy" proces opalania. Dawniej znanych było tylko kilka substancji, które mogły przyczynić się do zintensyfikowania opalenizny podczas korzystania z solarium. Obecnie korzystamy z kilkunastu aktywatorów i kompleksów, za sprawą których opalanie przynosi jeszcze lepsze efekty; część z nich opisaliśmy TUTAJ a dodatkowo informacje o składnikach do zadań specjalnych znajdziecie w każdym opisie naszych balsamów do opalania.

Dlaczego muszę używać balsamu?

Influencerki z kosmetykami

 

Wiele osób uczęszczających do solarium, a zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z opalaniem, nie wie, że używanie kosmetyków w kabinach solaryjnych, jest prawie że koniecznością.

Balsamy do opalania w solarium nie tylko pozwolą uzyskać pożądany kolor opalenizny, ale także wzmocnią jej efekty. Jej kolor będzie głębszy, i utrzyma się na dłużej. Nasze kosmetyki sprawią, że skóra będzie intensywnie odżywiona, oraz dodatkowo dostarczą skórze cennych składników ujędrniających, uelastycznią skórę, i zapobiegną oznakom starzenia. Wszystko po to, by zachować zdrową, młodo wyglądającą i szczęśliwą skórę.

Jeśli posiadasz problematyczną partię ciała, która zawsze opala się trudniej niż inne – nasze balsamy będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Wielu naszych klientów wskazuje na to, że takim miejscem są właśnie nogi. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego  balsamu sprawisz, że Twoja skóra będzie pięknie i równomiernie opalona, nawet jeśli do tej pory było to trudne, lub niemożliwe.

Dodatkową zaletą produktów Onyx jest ich zapach. Nasze kosmetyki posiadają bogatą gamę pięknych zapachów, która sprawia, że nie ma mowy o nieprzyjemnym zapachu podczas i po opalaniu. Wszystko to po to by opalanie w solarium stało się prawdziwie rozkosznym rytuałem.

Czy mogę opalać się w solarium?

Czy mogę opalać się w solarium?

Każdy z nas pragnie, aby jego opalenizna była ciemna, piękna i równomierna. Niestety klimat, w którym żyjemy nie sprzyja ciągłemu wygrzewaniu się na słońcu, dlatego z pomocą przychodzi nam niezastąpione solarium. Promienie słoneczne pobudzają nas do życia, poprawiają nastrój i nadają naszej skórze ładnego odcienia. Wielu z nas korzysta z solarium, bo jest to idealne rozwiązanie poza sezonem letnim. Dzięki 1–2 sesjom w tygodniu Wasza opalenizna na pewno uzyska złocisty odcień i będziecie mogli dłużej cieszyć się piękną skórą. Pamiętajmy jednak, aby w solarium używać odpowiednich kosmetyków, stosować się do zasad prawidłowego użytkowania, a wówczas korzystanie z tego wynalazku może przynieść nam same korzyści.

Solarium to miejsce, w którym zaczerpniesz promieni słonecznych, ale nie zapominaj o zasadach bezpiecznego opalania, ale również i o przeciwskazaniach, kiedy musisz zrezygnować ze skorzystania z łóżek solaryjnych!

Masz bardzo jasną karnację? Suchą, wrażliwą i skłonną do przebarwień cerę? Jesteś w ciąży lub w trakcie karmienia piersią? Miesiączkujesz bądź akurat przyjmujesz jakieś leki? Zapoznaj się koniecznie z listą przeciwwskazań do opalania w solarium.

Przeciwwskazania do opalania w solarium!

Niestety nie każdy może bezpiecznie korzystać z solarium, ze względu na możliwość reakcji alergicznych, czy kłopotów skórnych, jakie może wywołać imitacja promieni słonecznych. Poniższa lista dotycząca przeciwwskazań do korzystania z solarium na pewno pomoże uniknąć niechcianych skutków opalania.

  1. Osoby o bardzo jasnej karnacji, w typie celtyckim.
  2. Różnego rodzaju znamiona, przebarwienia, a także pieprzyki.
  3. Nadwrażliwość na promieniowanie ultrafioletowe oraz uczulenie na słońce.
  4. Sucha, wrażliwa cera, trądzik, różnego rodzaju choroby skórne.
  5. Niezagojone tatuaże, świeżo wykonany makijaż permanentny, duże niezagojone rany.
  6. Bardzo młody wiek.
  7. Ciąża i okres karmienia piersią.
  8. Stan podgorączkowy, gorączka, stany zapalne, grypa, a także choroby serca, układu krążenia, nerek, tarczycy.
  9. Aktywne zabiegi kosmetyczne, głęboko złuszczające peelingi chemiczne i fizyczne, zabiegi wybielające, świeżo wykonana depilacja woskiem.
  10. Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi (AHA, BHA).
  11. Stosowanie doustnych i zewnętrznych środków fotouczulających:
  • Zioła (arnika, dziurawiec, łopian, nagietek).
  • Leki (leki z grupy barbituranów i sulfonamidów, niesteroidowe środki przeciwzapalne (przeciwbólowe, przeciwreumatyczne), środki moczopędne, antybiotyki (tetracykliny), niektóre środki przeciwdepresyjne, uspokajające, niektóre leki przeciwcukrzycowe, leki hormonalne np. tabletki antykoncepcyjne, pochodne retinoidów zawarte w maściach i lekach doustnych np. Roaccutane, Differin).
  • Kosmetyki (dezodoranty i środki przeciwbakteryjne w mydłach, niektóre substancje zapachowe (piżmo, olejek lawendowy, cedrowy, waniliowy, sandałowy i bergamotowy), retinoidy (kwas retinowy i jego pochodne, retinol, wyjątkiem jest retinaldehyd, który nie uwrażliwia skóry na światło słoneczne), kwasy hydroksylowe (AHA, BHA).
  • Środki promieniochronne (benzofenony, pochodne kwasu cynamonowego, oxybenzon, kwas paraaminobenzoesowy (PABA), estry PABA).

Bezpieczne opalanie w kilku krokach:

  1. Zawsze stosuj się do porad i zaleceń obsługi salonu solaryjnego, w razie jakichkolwiek pytań – obsługa na pewno pomoże.
  2. Dostosuj czas opalania do typu swojej skóry.
  3. Przed opalaniem nie używaj dezodorantów i perfum.
  4. Przed opalaniem zmyj makijaż oraz zdejmij iżuterię.
  5. Użyj odpowiedniego kosmetyku, który ochroni Twoją skórę, a także wzmocni uzyskany efekt opalenizny.
  6. Wybierz kilka krótszych seansów zamiast jednego dłuższego.
  7. Daj odpocząć swojej skórze między seansami około 48 h.
  8. Podczas opalania nie zapomnij o ochronie oczu! W solarium na pewno dostaniesz specjalne okularki ochronne.
  9. Użyj kosmetyku po opalaniu – przy odpowiedniej pielęgnacji i nawilżeniu Twoja opalenizna utrzyma się dłużej.